Orientální Tance

Orientální tanec

Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Orientální tanec byl a stále je tančen při porodu, na svatbách, pro vlastní potěšení žen a z různých jiných příčin. Nyní oblíbená pohybová aktivita určená pro všechny věkové i váhové kategorie, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice.

Druhů nebo typů orientálního tance existuje mnoho, všechny mají své kouzlo a všechny se liší svých původem, vznikem, provedení, typickými prvky a kroky, hudbou, rytmem, oblečením a kostýmem atd. Máte možnost se u nás naučit všechny typy tanců, jako jsou (Folklórní orientální tance, Egyptský raks Sharp, Harémový bříšní tanec, Turecký orientální tanec,Perský orientální tanec, Orientální flamengo, novodobé styly Bollywood, Tribal,…

Orientální tanec představuje ženství jako pozitivní výraz krásy a síly. Je to tanec vymyšlený ženami a tančený pro ženy. V tanci lze prožít svobodu plynoucí z improvizace a uvědomit si krásu svého ženství. Nezáleží na vzhledu či věku tanečnice, ale na vyjádření lidských myšlenek a citů. Vždy když lidé chtějí něco oslavovat, obvykle se dají do tance. V dnešní uspěchané době už na takové oslavy nebývá příliš času. Možná i proto je dnes orientální tanec u žen tak populární. Přináší možnost příjemného a přirozeného pohybu, uvolnění se, radosti z tance i hudby a v neposlední řadě možnost setkání se skupinou podobně naladěných lidí.

pokračování: orientální tance a dětí
Orientální Tance Orientální Tance