Street Dance

Street dance

Street dance je tanec z ulice, jak si můžete přeložit z anglického názvu. Do street dance patří všechny možné pouliční tance, které začaly vznikat v Americe, ale nyní mají oblibu po celém světě. Proto jsou v dnešní době kurzy street dance tak žádané.

Street dance dnes lidé tančí hlavě pro radost nebo pro vypracování postavy a nebo protože se jim líbí typická hudba, která tento tanec provází. Avšak počátky tanců street dance jsou v amerických ulicích, kde těmito tanci hledali svobodu především černošští teenageři. Street dance je spjatý s typickou hubou, ale i stylem oblečení. Mezi street dance se řadí Hip-hop, Break dance, R´n´B, Funky a další…

Všechny tyto tance mají společné to, že se tančí uvolněně a často se tančí podle textu hudby, na kterou se zrovna tancuje. Všechny streetové tance jsou plné svobody a uvolněnosti, protože právě kvůli svobodě začali vznikat.

Kurzy street dance jsou vhodné pro všechny co se rádi hýbou do rytmu hudby a chtějí poznat blíže tento tanec. Při street dance se využívá úplně celé tělo, nejvíce nohy, ale protáhnete si i záda, ruce, břicho, krční páteř… Proto je velmi dobrý i jako pohyb pro ty, co si chtějí vypracovat nebo udržet pružnou a přitažlivou postavu.

„Žij okamžikem, protože ta chvíle,

co právě prožíváš, už se nikdy nevrátí.“

Street Dance Street Dance