Tai Chi

Tai Chi

Kdo se jednou vydá na cestu Tai Chi a bude mu dovoleno alespoň maličko nahlédnout do tajů, které toto úžasné umění v sobě skrývá, otevře se před ním brána do úplně jiného světa, než který známe z klasických stresů běžného západního života.

Tai Chi Chuan, zkráceně Tai Chi, staré bojové umění pocházející z Číny, má velmi silný vliv na ozdravování lidského organismu, pro což je Tai Chi velmi doporučováno a chváleno. Ovšem Tai Chi může dát mnohem více, jedním z nejdůležitějších cílů je ovládnutí vlastní mysli. Na kvalitu našeho života a také na naše zdraví má největší vliv právě lidská mysl.

Tai Chi pomáhá miliónům lidí na celém světě nejen udržovat své tělo mladé a pružné, ale učí je hledat svoji vlastní správnou životní cestu, učí je být vždy klidnými a rozvážnými za každé situace a v neposlední řadě učí, jak se vždy a každému ubránit.

Tai Chi učí, nejen jak dobít energii, ale jak energii přeměnit, starou energii vypustit a novou vpustit. Energie se nesmí hromadit, musí cirkulovat. Když se člověk stále snaží dobít, je paradoxně čím dál víc unavený, protože ho právě unavuje, že to ohromné množství nashromážděné nové energie drží v těle.

O Tai Chi se říká, že je to vlastně meditace v pohybu. Pohyby jsou plynulé, jemné a bez namáhání a mysl musí být zdánlivě vypnuta. Teprve v tomto stavu začíná Tai Chi člověka probouzet k dokonalosti.

Cvičení Tai Chi vřele doporučujeme všem věkovým skupinám, to málo, které se do Tai Chi může investovat, se vyplatí několikanásobně v mnoha směrech.

Tai-Chi Tai-Chi